Ďatelinka - Zlatý výber 3

Dostupné na

spotifyamazon musicdeezergoogle play

Podrobnosti

Ďatelinka – pod týmto názvom si väčšina ľudí predstavuje štvorlístok pre šťastie. Pre tých, ktorí si však aspoň raz privoňali k omamnej vôni slovenského folklóru tento názov pripomína legendárnu ľudovú hudbu z Podpoľania a jej charizmatického primáša Ondreja Molotu.

Ďatelinka – šťastne zvolený poetický názov, vycibrený regionálny prejav, nesporné interpretačné kvality, citlivý výber sólistov a pestrý, príťažlivý repertoár prispeli k jej výraznému zviditeľneniu. Neopakovateľné cifry primáša, jeho interpretačný štýl, ale aj skutočnosť, že ešte aj husle drží opačne ako všetci ostatní, sú základnými atribútmi nezameniteľnosti a identifikácie tohto zoskupenia. Od založenia tejto úspešnej hudobnej formácie už ubehlo neuveriteľných 45 rokov. Samostatnou kapitolou aktivity Ďatelinky je jej edičná činnosť v oblasti zvukových záznamov.

Vydavateľov symbolický pohľad späť  je zhmotnený na vnútorných stranách CD bookletu, kde sú vyobrazené všetky tituly realizované Ďatelinkou alebo za spoluúčasti Ďatelinky a Ondreja Molotu. Nie je toho málo. Sú tam zadefinované stovky a stovky hodín poctivej práce: námet, výber materiálu, výber interpretov, aranžmány, nácviky,nahrávka, zostrih, odposluchy, ostatná postprodukcia, administratíva, master CD a výroba komerčných CD. Až potom sa to dostane poslucháčom do ruky, ktorí naše spoločné úsilie zhodnotia. Dúfam, že sme mnohým priaznivcom Ďatelinky urobili radosť týmto titulom.

Kúpiť CD