Folklórne slávnosti pod Poľanou Detva 2017 – 52. ročník

Loading Udalosti

« All Udalosti

  • This udalosť has passed.

Folklórne slávnosti pod Poľanou Detva 2017 – 52. ročník

7. júla 2017 - 9. júla 2017

Medzinárodný sviatok folklóru a tradičnej ľudovej kultúry – Folklórne slávnosti pod Poľanou je jedným z najúspešnejších podujatí na Slovensku.

Od svojho vzniku v roku 1966 sa koná pravidelne každoročne druhý júlový víkend v Detve, v srdci Slovenska, centre jedného z najživších a najsvojráznejších folklórnych regiónov.

Detva v tieto dni naplno ožije hudbou, spevom, sviatočnou atmosférou a privíta približne 1500 účinkujúcich. Na scéne detvianskeho amfiteátra, ktorá patrí medzi najpôsobivejšie scény v prírode, odznie približne desať scénických programov. Ich základom je najmä tradičná ľudová kultúra stredného Slovenska, jej hudobno-spevné, tanečné prejavy a zvykoslovie. Rok čo rok sa v rámci programu Krajanská nedeľa prezentujú aj folklórne súbory a skupiny Slovákov žijúcich v zahraničí.

Návštevníci si môžu vybrať aj z množstva sprievodných podujatí akými sú programy v kostole, ukážky zo salaša, škola tanca, škola hry na fujaru, jarmok tradičných ľudových remesiel, rezbársky dvor, národopisné výstavy, výstavy výtvarných umelcov, fotografov a iné.

Detvianske slávnosti navštevuje každoročne približne 50.000 domácich, ale i zahraničných milovníkov ľudovej kultúry. Spolu s Východnou sú najväčšou oslavou slovenskej tradičnej kultúry.

Podrobnosti

Začiatok:
7. júla 2017
Koniec:
9. júla 2017
Udalosť Category:
Udalosť Tags:
,

Miesto udalosti

Detva
Detva, Slovenská republika + Google Map
Záhradnícka 66
Slovakia, 82108 Bratislava