Festival

Loading Udalosti
Nájsť Udalosti

Navigácia pre zobrazenia udalosti

Nadchádzajúce Udalosti › Festival

Udalosti List Navigation

máj 2018

Detský folklórny festival KOLOVRÁTOK 2018 Heľpa – 19. ročník

máj 27
Heľpa Heľpa, Slovenská republika + Google Map

Heľpa sa pre svoju krásu, originalitu krojov a zvykov stala klenotom slovenského národopisu a zdrojom inšpirácie pre slovenských aj zahraničných umelcov. Cieľom organizátorov detského folklórneho festivalu je organizovať podujatie, ktoré obohacuje miestnu kultúru, oživí miestny život a sprítomní v ňom hodnoty miestnej, regionálnej ale aj európskej kultúry. V predchádzajúcich úspešných ročníkoch sa v prírodnom amfiteátri konal samotný festival, v ktorom účinkovalo takmer 3000 detských účinkujúcich a bol obohatený o množstvo sprievodných akcií, v ktorých sa podnecovala detská umelecká a ľudová…

Vyhľadať viac »

Rozospievaná mlaď Hriňová 2018 – 44. ročník

máj 27
Hriňová Hriňová, + Google Map
Vyhľadať viac »
jún 2018

Fujara znej Vlkolíncom 2018

jún 9
Vlkolínec Slovenská republika + Google Map

Návštevníci podujatia môžu vidieť vystúpenia ľudových umelcov v hre na fujare a rôznych ľudových nástrojoch. Podujatie obohatia folklórne súbory a ľudoví remeselníci.

Vyhľadať viac »

Medzinárodný folklórny festival MYJAVA 2018 – 59. ročník

jún 15 @ 8:00 - jún 17 @ 17:00
Myjava Myjava, Slovenská republika + Google Map

V poradí 59. ročník Medzinárodného folklórneho festivalu MYJAVA 2018 sa uskutoční v termíne 15. - 17. 6. 2018. Pripravuje ho pre vás mesto Myjava, Centrum tradičnej kultúry Myjava v spolupráci s Trenčianskym samosprávnym krajom, SNM - Múzeom SNR v Myjave, s podporou Fondu na podporu umenia a sponzorov.  

Vyhľadať viac »

Horehronské dni spevu a tanca v Heľpe 2018 – 53. ročník

jún 22 @ 8:00 - jún 24 @ 17:00
Heľpa Heľpa, Slovenská republika + Google Map

Stredoslovenské osvetové stredisko Banská Bystrica a obec Heľpa aj tento rok pripravili pre milovníkov folklóru niekoľkodňové najkrajšie oslavy horehronských spevov a tancov.

Vyhľadať viac »

Folklórny festival Východná 2018 – 64. ročník

jún 28 - júl 1
Východná Východná, Slovenská republika + Google Map

Folklórny festival Východná je najstarším a najrozsiahlejším celoslovenským festivalom s medzinárodnou účasťou u nás a zároveň vrcholnou prehliadkou tradičnej ľudovej kultúry a jej folklorizovaných prejavov. Medzi priemerne 1400 účinkujúcimi v desiatkach umeleckých autorských programov sa na tomto festivale každoročne prezentujú i víťazi celoštátnych súťažných prehliadok folklórnych skupín, súborov, detských súborov, ľudových hudieb, speváckych skupín, sólistov muzikantov i tanečníkov. Veľmi významná a účastníkmi vítaná je účasť ľudových remeselníkov, výrobcov a umelcov.

Vyhľadať viac »
júl 2018

Folklórne slávnosti pod Poľanou Detva 2018 – 53. ročník

júl 6 - júl 8
Detva Detva, Slovenská republika + Google Map

Detvianske slávnosti navštevuje každoročne približne 50.000 domácich, ale i zahraničných milovníkov ľudovej kultúry. Spolu s Východnou sú najväčšou oslavou slovenskej tradičnej kultúry.

Vyhľadať viac »
august 2018

Podroháčske folklórne slávnosti 2018 Zuberec – 43. ročník

august 3 - august 5
Zuberec Slovenská republika + Google Map

Každoročne, už pravidelne v prvý augustový víkend sa v Zuberci na poľane Brestová konajú Podroháčske folklórne slávnosti. Podroháčske folklórne slávnosti sú koncipované ako trojdňový medzinárodný folklórny festival, ktorého základ tvorí prezentácia ľudovej kultúry. Neďaleko prírodného amfiteátra na Brestovej, v areáli Múzea oravskej dediny, sa počas slávností koná sprievodné podujatie pod názvom „Oravský tradičný jarmok oživených remesiel“. Na jarmoku sa prezentujú ľudoví výrobcovia zo Slovenska aj zo zahraničia so svojimi výrobkami. Podujatie organizované počas vrcholiacej letnej turistickej sezóny veľkou mierou prispieva k oživeniu tradičnej ľudovej výroby a k vzbudeniu…

Vyhľadať viac »

Muziky pod Poľanou 2018 Hriňová – 12. ročník

august 19
Hriňová Hriňová, + Google Map
Vyhľadať viac »
+ Export Events
Telefón: +421 2 5556 1336
Fax: +421 2 5556 1336
Záhradnícka 66
Bratislava 821 08, Bratislava, Slovakia