Nôty moje najmilšie – Anna Šatanová

Dostupné na

spotifyamazon musicdeezergoogle play

Podrobnosti

Neveľký kus zeme od Detvy po Hriňovú, dedinky, usadlosti, lazy vo vrchoch… Je to domov nádherných spevov, ktorým Anna Šatanová načúvala od narodenia. Pospevovala si ich od dievockých liet a čím ďalej, tým častejšie sa prostredníctvom nich vracia k svojim koreňom.

To, čo dostala Anka do vienka doma, v Korytárkach, si podvedome uchováva ako najcennejší tromf interpretačného umenia. Prirodzený ľudový prejav, kultivovaný a štýlovo čistý. Dozrievaniu jej speváckeho umenia prospela dlhoročná spolupráca s ľudovou hudbou Ďatelinka. Predník Ondrej Molota dokonale rozumel hudobnému mysleniu spevákov ľudových piesní na Podpoľaní. Anna Šatanová našla v Ďatelinke a súbore Detva živnú pôdu pre svoj talent. Neskôr, keď dorástla ľudová hudba Detvanček pod vedením Jaroslava Hazlingera, akoby sa zopakovala tvorivá spolupráca dvoch skvelých individualít, speváčky a primáša. Jaro sa v mnohom stal nástupcom svojho muzikantského vzoru a v koľajách vychodených slávnou Ďatelinkou putuje s detvianskou pesničkou podnes, ruka v ruke s Annou Šatanovou.

Po albume Milka vychádza titul Nôty moje najmilšie. Annu Šatanovú sprevá- dza ľudová hudba s predníkmi Jaroslavom Hazlingerom a Ondrejom Molotom. Na violách hrajú Peter Mikulec a Milan Hronček s cimbalistom (bratrancom) Milanom Hrončekom a kontrabasistom Braňom Hanesom. Spoluúčinkuje dievčenská spevácka skupina vysokoškolského folklórneho súboru Poľana, ktorý vedie Anna Šatanová pri Technickej univerzite vo Zvolene

Kúpiť CD