terchovci 1

Dostupné na

spotifyamazon musicdeezergoogle playapplemusic

Podrobnosti

Ženská spevácka skupina TRIO Z CHOTÁRA je zoskupenie troch vynikajúcich speváčok z Terchovej. Vynikajú čistým dvoj- až trojhlasným speváckym prejavom, charakteristickým pre oblasť Terchovej a severného Slovenska. Účinkovali na mnohých prestížnych kultúrnych podujatiach po celom Slovensku, ako aj v Českej republike a v Chorvátsku. Ich originálny terchovský interpretačný štýl a precízny výber krojových doplnkov dáva ich účinkovaniu dôstojnú podobu.

Nahrávali pre Slovenskú televíziu a Slovenský rozhlas. Zúčastnili sa spoločných hudobných projektov s Ivou Bittovou (Staré nôty mladých strún Európy 2007), alebo s popredným slovenským organistom a pedagógom Stanislavom Šurínom na benefičnom koncerte Nádej pre Haiti (2010). Spolu s Ťažkou muzikou tvoria ucelený kolektív.

ŤAŽKÁ MUZIKA je voľné zoskupenie terchovských muzikantov, ktorí pôsobia v rôznych prestížnych terchovských muzikách. Vyznačujú sa svojským originálnym hudobným a speváckym prejavom, ktorý je charakteristický pre Terchovú a oblasť severného Slovenska. Názov skupiny je odvodený od ich telesnej hmotnosti. Vo svojom programe využívajú rôzne hudobné nástroje (husle, malá dvojstrunová basa, zvonkohra, píšťalky, heligónka), ktoré sú charakteristické pre región, z ktorého muzikanti pochádzajú.

Muzika si získala obdiv u poslucháčov, ktorí majú radi čistý neštylizovaný hudobný prejav. Uchovávajú a šíria pôvodnú ľudovú hudobnú kultúru v tej najstaršej podobe. Účinkovali na rôznych kultúrnych podujatiach na Slovensku, v Rumunsku medzi Slovákmi, v Poľsku, Českej republike a v Chorvátsku.

Kúpiť CD