Jurajovi Pecníkovi sa podarilo zaznamenať mimoriadny úspech tým, že zhromaždil špičkových primášov, kontrášov, cimbalistov, kontrabasistov a spevákov z oblasti Podpoľania a spoločne vytvorili Vrchársky orchester. Tento album prináša unikátne podanie piesní, ktoré sú v Podpoľaní dobre známe, a ukazuje hudobnú rozmanitosť charakteristickú pre tento región. Hlavným lákadlom sú výkony primášov, ktorí svojou hrou a improvizáciou poukazujú na rozdiely v interpretácii tradičných skladieb, odhalujúc tak bohatstvo miestnej hudobnej kultúry.

Juraj a jeho Vrchársky orchester sa predstavili na rôznych folklórnych festivaloch, ako sú Detva, Banská Štiavnica, Hrušov, Terchová, a získali si srdcia publika, ktoré nadšene ocenilo ich synergie hudby, spevu, tanca a tradičného odevu. Toto CD je výsledkom dlhoročných priateľstiev a vzájomnej podpory medzi umelcami, priateľmi a priaznivcami folklóru.

Vrchársky orchester pod vedením Juraja Pecníka
Spievajú:
Milan Križo (2,18), Anna Klimová (3), Ján Babic (4), Ján Močko (6), Anna Pecníková (7), Ján Chabada (9), Anna Šatanová (10), Igor Danihel (12), Adriana Jarolínová (13), Milan Matuška (14),
Barbora Palovičová (16), Ján Palovič (17,18)

 1. Heráčovskie cifry
 2. Ani mi tí hudci
 3. Keď Anička Janka milovala
 4. Hromy bijú
 5. Nôty skríža
 6. Veď sa tie Ponike – Za našima humny
 7. Svieti mesiac o polnoci – Zvečera je jasno
 8. Zbojnícke z Očovej
 9. Akože je u nás – Hádzali do mňa polená – Joj, Janíčok beľavý
 10. Konopa, konopa – Keď som stála na ľade
 11. Vrchárske cimbaly
 12. Keď som išiou horou
 13. Lieskovie orieške
 14. Všetko ľudia vravia
 15. Vrchársky orchester a Ondrej Molota
 16. Sedela Anička
 17. Joj, hore na Poľane – Kamaráti moji, de idete
 18. Rozkazovačky
 19. Vrchársky orchester a Róbert Puškár